Vinařství Fabičovic

Dědina 7, 691 43 Hlohovec

721 969 028

vinarstvifabicovic@gmail.com

Vinařství Fabičovic

Jsme malé rodinné vinařství, které sídlí v malebné obci Hlohovec, nacházející se v samotném středu Lednicko-Valtického areálu.

Jsme třetí generace Fabičoviců, která se pohybuje ve vinařství od roku 1925. V současné době nám vyrůstá čtvrtá generace, která se plně podílí na chodu provozu při výrobě a distribuci vína.

V roce 1982 jsme převzali sklep a malý kousek vinohradu, se kterým jsme hospodařili až do roku 1992, kdy jsme se rozhodli vysadit své první vlastní vinice.

Společně se staráme o 4 HA vinohradů. Snažíme se o vypěstování co nejkvalitnějších hroznů, které považujeme nezbytné pro výrobu našich vín. Proto jsme se rozhodli mít všechny vinice v integrované produkci.

Rozlohu vinohradů máme na pěti viničních tratích, kterými jsou Stará hora, Deliče, Šulaperk, Štabery a U hájků.

Při zpracování hroznů se snažíme o co nejšetrnější přístup k surovině. Chceme, aby ve vínech byla zachována odrůdovost a čistota.

V roce 2015 jsme ukončili výrobu sudových vín, přešli jsme převážně na vína přívlastková a nyní celou produkci lahvujeme.

Mezi naše nejvýraznější bílé odrůdy patří Aurelius, Chardonnay, Rulandské šedé a Sauvignon. Z modrých odrůd každoročně zpracováváme Neronet a Cabernet Sauvignon.

Tyto odrůdy, ale i další, můžete ochutnat na řízené degustaci přímo ve vinařství, kde se dozvíte více o našem přístupu k výrobě vína a pěstování révy vinné.